Karabük Yüksek Riskli İller Grubuna Girmeye Ramak Kaldı

Karabük Yüksek Riskli İller Grubuna Girmeye Ramak Kaldı

Haftalık vaka tablosunda Karabük iki hafta önce yüzbin kişide 16,85 iken bugün itibariyle 41,46’ya çıkarak yüksek riskli iller grubuna girmek üzere.

Karabük İl Saglık Müdürü Ahmet Sarı Sosyal Medyadan Yaptıgı açıklamada….

Değerli Karabüklüler,
2 hafta önce (15-21 Şubat tarihleri arası) yüzbinde 16,83 oranla “düşük riskli iller” grubunda (mavi ile gösterilen iller arasında) yer alıyorduk ve en az vaka görülen 10 ilden biriydik. Geçtiğimiz hafta yüzbinde 25,80’lik oranla orta riskli iller grubunda (sarı) yer aldık ve düşük riskli illerle birlikte kısıtlamaların en fazla kaldırıldığı illerden biri olduk.

Sağlık Bakanlığımızın bugün açıkladığı verilere göre hala orta riskli iller arasında yer alıyoruz. Ancak vaka görülme oranımız yüzbinde 41,46’ya yükseldi. Bu yükseliş devam ederse önümüzdeki haftasonu yüksek riskli iller (turuncu) arasında yer alabilir ve tekrar eski kısıtlamalara dönebiliriz. Daha önce günlük vaka sayılarını tek haneli rakamlara kadar indiren ve en iyi 10 il arasına giren bizleriz. Biraz daha dikkatli, tedbirli ve sabırlı olursak yine başarabiliriz. Her şey bizim elimizde…