Safranbolu Belediyesi Hatasını Halatlarla Telafi Ediyor !

Safranbolu Belediyesi Hatasını Halatlarla Telafi Ediyor !

Safranbolu Belediyesi Baglar Mevkiisinde Bulunan ve Daha önce çay çaybahçesi olarak kullanılan bir işletmenin önündeki çam agaçlarının dibini oyduktan sonra yıkılmasınlar diye halatlarla bağladı.

İddaya göre Safranbolu Belediyesi Baglarda Bulunan ve Çay bahcesi olarak kullanılan bir işletmenin sözleşmesini fesh ederek bahçesinde bulunan çam agaçlarını dibini oyarak yol genişletme bahanesiyle yıkmaya karar verdi.

Yine iddalara göre Vatandaşlar tepki gelmesi nedeniyle agaçların yıkımını durduran Belediye bu sefer de agaçlar yıkılmasın diye birbirlerine halatlarla bağladı.

Safranbolu Belediyesi Tarafından Alınan Bu karar bulunan çözüm ise bu kadarda olmaz dedirtti.Hergün Yakınından Yüzlerce aracin ve Yayaların gectigi bölgedeki halatlı cözüm pes dedirtti.

Tepkisini dile Getiren Safranbolu Halkı Zamanında İstanbulda Birtek agaç icin ayaga kalkanlar bugun Safranboluda Agaçları dibinden sökmeye çalışiyolar yaptıkları hatanın farkına varıyolar Aldıkları çözüm ile canımıza kast ediyolar.Kış aylarında kar yagışının ve rüzgarın etkili oldugu ğünlerde koca koca agaçları halatlarla ne kadar zapdedebilirsiniz oradan geçen bir aracın yada insanın üstüné yıkılmış olsa bunun vebalini nasıl çekecekler diye konuştular.Öte yandan Alınan bu kararın Belediye Meclisindenmi yoksa Baskan Köse Yada Başkan Yardımcısı Halil Bakkal Tarafındamı Alındığı Merak konusu oldu.