Başkan Yardımcısından Pişkin Cevap

Başkan Yardımcısından Pişkin Cevap

Dün Safranbolu Mezarlıgında yaşananan 2 Farklı Defin olayı Hem Cenaze yakınlarını Hem Safranbolu Halkını Derinden üzdü.

Cenazeler Safranbolu Şehir Aile Mezarlığı’nda saatlerce bekletildikten sonra, toprağa verilebildi. Mezarlarının zamanında kazılmadığını, gecikmeli kazılan mezarın ise usüllerine uygun 0lmadigını belirttiler.

Cenaze Yakını Zeki Kocabayır, BRTV’ ve Olay Habere Yaptıgıyaptığı açıklamada “ Abim Erdoğan Kocabayır dün vefat etti. Sabah 08.30’da gömüleceği yeri gösterdik. 12.00 – 13.00 gibi cenazemizi toprağa verecektik. Ancak, bize 2-3 saat gecikme olacak dediler. Saat 15.00 civarında cenazemizi mezara koyduk. Ama, ben mezarlıkta bir tuhaflık hissettim. İmam efendiye, ‘Hocam bu mezarlık pek usülüne uygun değil galiba dedim. Hoca baktı. Evet, uygun değil’ dedi. Bunun üzerine, cenazemizi mezardan çıkardık. Daha önceki, mezar kazıcısı Adnan Şen’i aradım. Allah razı olsun, geldi mezarı düzeltiverdi de, cenazemizi yeniden yerleştirdik. 35-40 kişi 4-5 saattir burada bekliyoruz. Ben, 30-35 senedir mezarlığa gelirim, cenazelere katılırım böyle bir rezillik görmedim. Bizim başımıza gelen başkalarının başına da gelmesin diye BRTV’ye haber verdim. Allah razı olsun onlarda geldiler, sesimizi duyurdular” dedi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI METİN YILDIRIM: “ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEY YOK.”

Safranbolu Belediyesi’nde geçtiğimiz aylarda göreve başlayan, görev alanları içinde Temizlik ve Mezarlık işleri de bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Metin Yıldırım BRTV’ye yaptığı açıklamada, “Çok önemli bir şey yok. Geçtiğimiz günlerde mezar kazım işleri ile ilgili bir ihale yaptık. İhaleyi Kastamonu’dan bir firma düşük teklif vererek aldı.” dedi. Söz konusu firma ile ilgili herhangi bir soruşturma yapılacak mı şeklindeki sorumuz üzerine Başkan Yardımcısı Metin Yıldırım “Evet bir soruşturma yapılacak” yanıtını verdi.

Semsettin Akarsu Da Yaptıgı Açıklamada ise Sanki Safranbolu’da yapılacak bütün işler bitmişte, sadece mezar kazma işinin kime verileceği kalmıştı..! 40 Yıldan beri hiç aksatmadan hiç bir şikâyete mahâl vermeden Safranbolu mezarlığında mezar kazma işini ifa eden ekibe bu yıl verilmeyen mezar kazma işi, Safranbolu’yu ve bu şehirde yaşayanları tanımayan, kazdıkları ilk mezar görevli imam tarafından düzeltilmek zorunda kalınan, şehir dışından gelmiş tecrübesiz ve bu konuda birikimsiz bir ekibe vermek kalmıştı nihayet o da gerçekleşmiş.

Öyle anlaşılıyor ki bundan sonra cenaze sahipleri cenazelerini defnettikten sonra, mezar kazma işini şehir dışından gelenlere vermek için karar alan başta Belediye başkanı Sn.Elif Köse ve ekibine mutkaka ayrı ayrı dua edeceklerdir diye konuştu.