Sessiz Pandemizeler Sokak Hayvanları

Sessiz Pandemizeler Sokak Hayvanları

Pandemi döneminde sokak hayvanları restoranları kapalı ve kısıtlamaların olmasından dolayı yemek bulmakta zorlanıyor. Karabük hayvan severler ve sokak hayvanlarını koruma derneği başkanı vatandaşlardan bağışta bulunmalarını isteyerek yemek bulamadıklarını belirtti.

Korona virüs vatandaşları olduğu gibi hayvanları da etkilemiş durumda. Yiyecek ve içecek sektörünün kısıtlanmasıyla beraber hayvanlar yemek konusunda sıkıntı çekerken Karabük hayvan severler ve sokak hayvanlarını koruma derneği Başkanı Serpil Gülen vatandaşlardan yardım istedi. Dernek her gün ellerinde bulunan ve vatandaşların getirmiş olduğu yiyecekleri sokak hayvanlarına vererek besliyor. Dernek başkanı Serpil Gülen, vatandaşların ve hayvan severlerin evlerinin önüne bir kap içinde su ve yemek koyulmasını gerektiğini belirtti. Sokak hayvanlarının bu dönemde unutulmamasını söyleyen Gülen, “Karabük’de hayvan dostları olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Mart ayından bu yana ve pandemi süreci itibariyle restoranların kapalı olmasından dolayı ekmek ve yemek artığı bulmakta zorlanıyoruz. Bu konuda sevgili vatandaşlarımızdan ve hayvan severlerden bu süre içerisinde kapılarının önüne birer kap yemek artığı ve bir kap su koyabilirler” dedi.

Öte Yandan Sokaga cıkma Kısitlaması da yaşandigı şu günlerde kırsaldaki hayvanların hepden çaresiz olduğunu Belirten Başkan Gülen Hayvan Gönüllülerinden oluşan Ekipler Kurdugunu ve bu ekiplerin Gece Gündüz Dag Bayir Demeden imkanlar Dogrultusunda Sürekli besleme yaptıklarıni belirti.

Gülen Yeterki Karabük Halkı Sokakdaki Sessiz Dostlarimıza Sahip Çıksın Bizler Kimseden Maddi bir destek beklemiyoruz yeterki bizlere Mama ve Yiyecek yardımında Bulunsunlar bizler ve Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden elimizden geldigi kadar sokak dostlarımizin yanında olacagız dedi