Yanıbaşımızdaki İnsanlık Dramı

Karabük Merkez Soguksu mahallesi Vezir sokak üzerinde müstakil bir evin harabelik bir odada yaşayan 49 yaşındaki Ali AKSOY dram dolu hayatı görenlerin yüreklerini sızlatıyor.
2 Yıl öncesi Karaciger yetmezliginden eşini kaybeden Ali AKSOY soguksu mahallesinde soğuk gecelerde bile kendisine mesken edindiği yıkık dökük olan evinin tek odasında yaşıyor.

Bizlere Whatsap hattımızdan ulaşan evinde ziyaret ettigimiz AKSOY’u dram dolu mücadelesini kendi agzından dinledik.Tarafımıza açıklama yapan AKSOY 2 Yıl öncesi esini karaciger yetmezliginden kaybettigini o gün bugundur çile dolu yaşantısının başladıgını dile getirdi.
Aksoy eşi öldükten sonra kendi ihtiyaçlarını kendisi karşıladıgını ancak saglıksız bir evde yaşantısında dolayı belfıtı nefes darlıgı işitme kaybı ve bronşit hastalıgına yaklandıgını dile getirdi.
Ali Aksoy rahatsızlıkları ve engelli raporu nedeni ile agır işlerde çalısamadıgı ve kendine uygun bir iş bulamadıgından herhangi bir geçim kaynagının olmadıgını Valilikten 2 ayda bir aldıgı 200 tl ve Belediyeden gelen gumanya yardımı ile geçimini sürdürdügünü kendisinin kimseden maddi bir beklentisinin olmadıgını ancak duyarlı iş insanlarından kendine uygun bir iş vermelerini çalışarak kendi rızkını kazanmak istedigini dile getirdi.