Karabük’te Korana Son Durum ! Kaç vaka Var ?

-Vaka sayısı arttı, İl Müdürü Sarı tedbir uyarısı yaptı
-Karabük’te vaka sayısı 12 oldu

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Ramazan Bayramından itibaren 17 vakanın tespit edildiğini, 5 hastanın tedavilerinin ardından taburcu edildiğini duyurdu.
Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pandeminin başladığı tarihten itibaren uygulanan kısıtlamalar, sınırlamalar hepimizin hayatını zorlaştırdı ama hepsi de sağlığımız ve güvenliğimiz için gerekliydi.
Alınan tedbirler ve verilen olağanüstü mücadele ile önemli bir aşama katettik. Bu sayede kontrollü sosyal hayat dönemine geçiş yaptık.Ancak, ‘kontrol’ anahtar kelime. Kontrolü kaybedersek kısıtlamalar nedeniyle çektiğimiz sıkıntılar ve hep birlikte verdiğimiz mücadele boşa gidebilir!” ifadelerini kullandı.
Ramazan Bayramının ardından bu yeni dönemde kentte 17 yeni vaka tespit ettiklerini açıklayan Sarı, “5 hastamız iyileşti ve taburcu edildi. 12 hastamız ise halen tedavi görüyor. Yani salgın sona ermiş değil. Tedbiri elden bırakamayız. Kısıtlamaların olduğu döneme geri dönmek istemiyorsak, MASKE + MESAFE + TEMİZLİK kurallarını ciddiye almak zorundayız ve bunu hep birlikte başarmalıyız” dedi.