İki Başkan Arasında Su Tartışması

Dün Aksam Saatlerinde Safranbolu Sanayi Bölgesinde Bulunan bir Geri Dönüşüm Deposunda Sebebi henüz belirlenemeyen bir sebebten Yangın çıktı.

Depoda Atık kâgıt ve plastiklerin olması nedeniyle yangın biranda büyüyerek depoyu komple sardı yangına Safranbolu Belediyesi itfaiyesi orman Bölge Müdürlügune ait itfaiye araçları ve Karabük Belediyesi ait itfaiye ekipleri yardıma gitti.
Yangın Söndürme çalışmalarını Karabük Belediye Başkani Rafet Vergili Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse CHP il Başkanı Abdullah Çakır Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz Yerinde Takip Ettiler.

TERBİYESİZLİK YAPMA
Yangın Söndürme çalışmaları Esnasında Safranbolu İtfaiye Sorumlu Personellerinden birinin Karabuk itfaiyesine su vermeyin Talimatı ortalıgın gerilmesine neden oldu.

Karabuk Belediyesi İtfaiyesine Su Vermeyin Talimatına Sinirlenen Karabük Belediye Belediye Başkanı Sert Tepki Gösterdi Bizler size Yardıma Geliyoruz Kimi Canım Diyor Kimi Malım Diyor Burada Can ve Malkaybını Önlemek İcin bir Oluyoruz Bizim Amacımiz olayı En Minimum Zaiatla atlamak yada hic can kaybının olmaması yardıma Geldik Diye Terbiyesizlik yapmanıza Gerek Yok ben araçlarımı Gerekirse Geri çekerim ama afet anında benim Karakterimde Safranbolu Halkı Karabuk Halkı Diye Ayrım Yoktur olamazda die tepki gösterdi.

Rafet Vergiliyi Sakinlestirmek İcin Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve CHP il Başkanı Abdullah CAKIR özür dileyerek uzun süre çaba gösterdi.
Saatler süren calısma Sonucu Söndürülen yangının ardından Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Sosyal Medya Hesabından Yangında Destek Olan Rafet Vergiliye Tesekkür etti.

Bir cevap yazın