Yardım alacağım derken dolandırıcıların oyununa gelmeyin!

Yardım alacağım derken dolandırıcıların oyununa gelmeyin!

Pandemi dolayısıyla zor günler geçiren vatandaşların ekonomik sıkıntısından faydalanmak isteyen dolandırıcılardan gelen mesajlardaki linke sakın tıklamayın.
Son günlerde artan dolandırıcılık olaylarında sosyal medya hesapları bir bir ele geçiriliyor.
Daha sonra takip ettiği arkadaşlarına mesaj atan dolandırıcı yeni kişileri dolandırmaya devam ediyor. Özellikle tanımadığınız kişilerden cep telefonunuza gelen “pandemi yardımı, faturanız ödenecek” gibi mesajlara itibar etmeyin.
Mesajlardaki linke sakın tıklamayın
Cep telefonuna gelen ve “Pandemi dolayısı ile tüm ailelere 2000 TL Devlet Pandemi Yardımı, ben aldım, hemen başvur “ yazan mesajların altında bulunan linke tıkladığınızda telefonunuzu ele geçiren dolandırıcılar buradan banka hesaplarınıza dâhil birçok şifrenize ve sosyal medya hesaplarınıza ulaşabiliyor. Ele geçirdikleri hesaptan yardımı almış gibi paylaşımlar yapan dolandırıcılar takip eden kişileri de dolandırmaya çalışıyor.
*Geri ödemesiz pandemi destek başvurusu için telefonunuza gelen mesaj ve uygulama linklerini asla açmayın, bağlantıya sakın tıklamayın. Yoksa tüm bu bilgiler de dolandırıcıların eline geçer. Gelen mesajı hemen silin. Yetkililer bu tür mesajlara itibar edilmemesi yönünde vatandaşları sürekli uyarıyor.