Egitime Kar Engeli !!

Türkiye genelinde karşı yağışı etkisini sürdürmeye devam ederken, illerden kar tatili haberleri gelmeye başladı. Yoğun kar yağışı sebebiyle Karabük ve İlcelerde Egitime Bir gün ara verildi.
Karabük Valiliği’nden yapılan açıklmada eğitime bir günlük ara verildiği kaydedildi:

Meteoroloji Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda gün boyu aralıklarla kar yağışının devam edeceği ve kuvvetli buzlanma – don olayı beklendiğinden,
öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için; ilimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her türlü ve derecedeki resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 10.02.2020 Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.
Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 10.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”Bir cevap yazın